Poprvé na nové adrese

21. 02. 2024 - Doba čtení: 79 minut

Stěhování mého blogu

Přestěhoval jsem blog.

Je to vlastně největší stěhování od roku 2006, protože po změně domény jsem tentokrát změnil i redakční systém. Původně používaný Wordpress mě začal čím dál víc štvát. A za ty roky se z něj stal hodně robustní CMS.

A já chtěl (a stačí mi) něco fakt jednoduchého. Chci se více věnovat psaní textu než jeho úpravám, krášlení a vkládání fotek, SEO věcem a bránění se útokům na web.

Před půl rokem se někomu podařilo dostat do mého Wordpresu a několik měsíců tam úřadovat (= založit přes 1 400 příspěvků s reklamou na kasina atp.). Přišel jsem na to náhodou.

Wordpress za ty roky narostl v ohromný redakční systém. A to je i jeho slabina. Protože když každý pátý web na světě běží na Wordpressu, tak je to dobrý cíl pro útoky. A množství pluginů a vzhledů skýtá riziko zneužití chyb. A tak jsem se rozhodl po 18 letech změnit redakční systém.

O "flat" redakčních systémech jsem slyšel. Tak jsem si dohledal další informace a po krátké rešerši mi ve výběru zůstaly dva  Bludit a Grav. No, nakonec to vyhrál Bludit - je ještě jednodušší než Grav a asi tak 100x lehčí než Wordpress.

Bludit - printscreen oficiálního webu

Takže tímto příspěvkem začínám novou éru mého blogování. A měním název blogu  z Matesův malý blog na Martin bloguje.

Zkusím časem doplnit původní obsah (příspěvky od roku 2006 a stránky).