Aktualizace trackerů a oprávnění pro české bankovní aplikace

13. 01. 2024 - Doba čtení: 2 minut

Jak říká nadpis, po půl roce jsem opět aktualizoval stránku s českými bankovními aplikacemi. Setrvalým a většinovým trendem je drobné navyšování počtu trackerů i oprávnění. Na to už jsme si asi nejspíš zvykli.

Z trendu ale vybočují dvě banky – jedna v tom dobrém smyslu, druhá v tom horším.

Raiffeisenbank ze svého mobilního odebrala tři Facebook trackery (Facebook Login, Facebook Places, Facebook Share). Jak jsem tu zmiňoval, asi před rokem a půl jsem jim kvůli tomu psal. Netuším, zda to odebrání bylo na můj popud nebo se vývojáři vzpamatovali sami, každopádně jsou pryč.

Jako protiváhu této dobré zprávy tu máme Monetu. Ta pro změnu do své Smart Banky přidala zpět dva Facebook trackery (Facebook Analytics a Facebook Login). Před rokem a půl je odebrala, teď je opět přidala – nepochopitelný krok. Jestli je, stejně jako já, tam nechcete, napište jim o tom na smartbanka@moneta.cz (nečekejte ale odpověď).

Třetí větší novinkou dneška je přidání nové bankovní aplikace Partners. Ta je sice zatím v pilotním režimu, ale někteří klienti ji již plně využívají. S množstvím trackerů a oprávnění zapadá někam do středu pole.

Partners banka - report na webu Exodus Privacy
Partners banka – report na webu Exodus Privacy