Cover Image

Hugh Howey: Silo

9. 01. 2018 - Doba čtení: 3 minut

Pokud se Vám líbilo Metro 2033, budete Silo milovat. A to je vlastně celá pravda a recenze téhle první knihy z trilogie.

Jak už to v postapo knížkách bývá, lidstvo si nedalo pokoj a zničilo se samo. To je základ snad každé knihy tohoto žánru (např. Metro 2033). A protože venek je zamořený, žijí lidé v silu pod zemí – 150 pater x 3 metry na patro dává pěknou výšku (nebo spíš hloubku).

Hugh Howey: Silo (Martinus.cz)

Hugh Howey: Silo (Martinus.cz)

Silo si žije svým životem. Je tu nějaké vedení, IT úsek, farmy, mechanici, školy, nemocnice. Jako ve městě. Jediný rozdíl je v tom, že se v silu narodíte, žijete a zemřete. Ven se chodí jen čistit kamery a zemřít. Celý koloběh tohoto upraveného lidského života funguje… více méně.

Knihu jsem celkově ohodnotil 86 % – lépe než Orvellovu Farmu zvířat (85 %) nebo Kingovo Osvícení (80 %). Proč? Protože tahle kniha Vás také donutí k zamyšlení. Třeba… Proč si sami potřebujeme zničit okolní svět? (jde o moc) Proč je někdy lepší zatajit pravdu? (pravda někdy bývá nebezpečná) Proč je potřeba udržet lidi v silu? (protože…)

Co když je tohle všechno velký podvod?

Prostě se začtěte do Sila a myslete si, že na konci knihy už víte o co vlastně jde. Až začnete číst druhý díl, Turnus, zjistíte, že jste nevěděli vůbec nic.

[wp-review]

[views][ratings]