Cover Image

Léto – začátek

1. 09. 2011 - Doba čtení: 3 minut

Část první – telefon

Začátkem léta jsem byl nucen vyměnit telefon. Když mi někdo zavolal, já ho slyšel on mne ne. S některými z vás jsem v tomto období mluvil, takže máte praktickou zkušenost. Můj Samsung U800 Soul b po necelých dvou letech (ještě vlastně v záruce) odešel do křemíkového nebe.

Nastalo rozhodování, jaký telefon to bude nyní. Mým favoritem dlouhou dobu byla Nokia E52. Už jsem byl jen malý kousek od rozhodování, připravoval jsem se na telefon klasické konstrukce, Symbian, šedostříbrnou barvu a nemaje tucha, co mne čeká. Do toho všeho tak nějak zasáhla Bachy a vnukla mi myšlenku se na věc podívat i trochu jinak.

Hledání začalo úplně znovu. Znovu hledat, číst recenze, koukat po obchodech. Po asi týdenním boji vyhrál telefon od LG, konkrétně LG Optimus One. Říkal jsem si – no neberte to za korunu. :o)

Přechod na nový telefon byl trochu mazec. Úplně jiné ovládání, jiné všechno. Kontakty jsem přetáhl asi na podruhé a musel je pak celé smazat a začít znovu, protože se mi „ztrácely“ – prostě najednou v seznamu nebyly. I to jsem odstranil (trvalo to asi týden), kompletně smazal a nahrál znovu. Na druhou stranu to mělo i svá pozitiva – wifi a přístup ke spoustě aplikací o kterých jsem neměl ani šajnu. Na táboře jsme propadli hře Alchemy a včera to zas byla předevčírem to zase byla mapa hvězdné oblohy Google Sky Map. To jen tak na okraj.

A jako u každého telefonu – je pro mne důležité, aby uměl volat a posílat sms. Takže je to vlastně ideální telefon. :o) Víc od něj ani nečekám…