Nošení skautský krojů aneb hrajeme o bludišťáky!

16. 05. 2016 - Doba čtení: 2 minut

Mám pro Vás soutěž. Zahrajeme si, např. o slavné bludišťáky. Nedávno proběhl v Josefově Intercamp a tak se nám všem naskytla velká vizuální podívaná na kroje všech účastníků. Na Instagramu jsem pod #intercamp našel mimo jiné dnešní soutěžní fotky.

Nejprve tedy soutěž o jednoho bludišťáka: Na fotce najděte dva vandráky a hastrmany, ehm vlastně české skauty.

https://www.instagram.com/p/BFYRbVXFid9/

Našli jste? No, myslím, že určitě ano (pro Ty, kteří stále hledají, malá nápověda – ve skupině vlevo vynechte všechny s podkolenkami a ty stejně ustrojené, ostatní jsou čeští skauti).

Teď už to bude těžší. Že jste to Vy, milí čtenáři, bude to za sto bludišťáků, byť zadání bude stejné: Na následující fotce najděte opět vand… české skauty.

https://www.instagram.com/p/BFYFDvopPPE

Ruku nahoru, kdo našel!

No jo. Ale jak to, že to jde, aby byli všichni stejně ustrojeni? A to včetně sukní, kraťas… (na obou fotkách polští Harceři – po česku skauti)

Pro skauty:

  • Fakt Vám nevadí, že většinou, když si na sebe vezmete kroj, vypadáte (vlastní vinou) jako hastrmani a vandráci?
  • Opravdu Vám nevadí, že si na Vás veřejnost za zády ukazuje a udivuje se, kam až ta naše ústroj mohla klesnout?

Pro ostatní veřejnost:

  • Až je někde uvidíte takhle s vykajdanou košilí atp., prostě to prosím řekněte jejich vedoucímu. Potřebují zpětnou vazbu, když nemají vlastní soudnost.
  • Nebojte se, i mezi skauty je spousta lidí, kterým tohle vadí. Bohužel něco změnit v padesátitisícové byrokratičtěji založené organizaci není úplně jednoduché a chvíli nám to potrvá. Dejte nám prosím ještě šanci. Děkuji.

[views][ratings]