O roverstvu

20. 02. 2010 - Doba čtení: 2 minut

Nejdřív tento článek měl být hlavně o tom, jak jsem se včera pokoušel sundat sníh ze střechy, jak jsem v sedáku lezl na střechu, ale nejprve vyzkoušel pevnost řemenu na půdě, o tom jak na půdě vydržel a jak se potom na střeše při poslední zkoušce pevnosti přetrhl a já málem letěl dolů.
Nakonec to myslím bude o trochu něčem jiném. O střediskovém roverstvu. Vytáhl jsem si některá statistická data z registrace a dal je do grafu. Klášterecký oddíl jsem úplně vynechal, protože podle vyjádření jejich vedoucí, tam vlastně řádné rovery nemají.
Úplně první číslo – v oddílech (ŽBK) je celkem 30 RS a RG – 18 RG + 12 RS. Zajímalo mne jejich věkové rozložení. Dopadlo následovně.
Graf
Věkové skupiny jsou celkem vyrovnané. Jen stále přemýšlím, jestli věková skupina 24+ jsou vlastně ještě roveři.

Dále mne zajímalo, co dělají – jestli studují nebo pracují. Jak už dává tušit první graf, je to celkem vyrovnané, jen malinko vyhrávají studující na SÅ .
Graf
Takhle dohromady to vypadá tak nějak rozumně. Teď se ale podíváme, jak to vypadá v oddílech.
Graf
Graf

Tak takhle už to vypadá trochu jinak. Myslím, že vysvětlivky to nepotřebuje.

A poslední čísla budou už bez grafu. Hrubým počítáním na prstech mi vyšlo, že minimálně polovina ze všech RS a RG se skautského dění neúčastní (změna bydliště, lenost,…). Další třetina se účastní pokud je o něco požádána nebo je k něčemu dokopána (pracují, studují, nechce se jim,…).

Tolik říkají čísla.