Panorama

22. 06. 2009 - Doba čtení: 3 minut

ŽebrákUž je zase pozdě večer. Poslední dobou je to stále to samé – na sedmou do práce, v pět z práce. Ale i tak se toho celkem dost stalo a většinou se to točilo okolo fotografování.

Konečně jsem se dokopal k tomu, abych pospojoval nějaká ta „panoramata“. Někdy je to ze tří fotek, ze čtyřech, ale to největší je ze 16. Je pravda, že fotky spojuju v práci, přeci jen můj noutbuk už pomalu pamatuje třicetiletou válku. A i na tom celkem rychlém stroji to trvalo asi hodinu a půl. Výsledkem je 360 stupňové panorama. Jako i ostatní fotky, jsou týhle v Galerii. U panorama Kašparova chata (oněch 360 stupňů) je dole v popisu odkaz na fotku ve větším rozlišení. Brzy přidám větší fotky i k ostatním.
No a když jsem u té Galerie, doplněny jsou i věci okolo geocachingu (sem tam chybí popisky).

A ještě poslední dvě věci a hurá do hajan. :sleep:

Po dlouhé době a desítkách (možná stovkách) odebraných inzerátových emailů, se mi konečně podařilo sehnat nástavec (prostě SCA) k blesku (historickému – Cullmann DC 36) pro můj foťák. Zatím to testuju a vypadá to, že to tak nějak funguje, i když ne úplně 100%.

No a poslední věcí, která mě tak nějak potkala a souvisí s focením, byl náhlý kolaps mého foťáku. V sobotu při focení z ničeho nic umřel. Vůbec na nic nereagoval, žádná dioda se nerozsvítila, prostě nic. Nejprve mne napadla baterka. Jenže v pátek jsem jí nabíjel a od té doby vyfotil asi 30 fotek. Pak mi přišla na mysl mechanická závada. Rozborka a sborka (teda – jednou Z a pak zas S 🙄 ) a nic. Nakonec jsem uvažoval o odešlé elektronice, což by byla asi ta nejdražší varianta na opravu.
V neděli, po chvíli nabíjení, se vyjevila pravda. Prázdná baterka. Nevím jak, ale stalo se. Na baterku nafotím běžně okolo 600 fotek a nyní jen asi 30. Každopádně jsem rád, že to tak dopadlo. Přeci jen už jsem se spoušť svého Canonu EOS 350D stiskl víc jak 7000 krát :love: a nerad bych se s ním loučil.

PS: A obrázek bude až zítra, dnes už je pozdě. :angel: