Pikola

17. 06. 2007 - Doba čtení: 2 minut

Vlaková stanice v OstružnéDneska odpoledne jsem se konečně vrátil z Jeseníků, kde jsem trávil víkend v Ostružné. V pátek odpoledne mě kolo neslo z domu do Ostružné. Asi o půl páté jsem v Líšnici potkal Blešáka, který se divil kam až to jedu, prý abych dojel za světla.

Už v Králíkách jsem si říkal, že s tím švihnu. Další sílu do cesty mi přidával až sjezd do Hanušovic – pořád z kopce podél Moravy. Tu sílu mi zas vzalo moje zabloudění, když jsem si to šinul místo na Jeseník na Å umperk. To nic. Jen pět kilometrů navíc.

Pak další doraz. Z Hanušovic do Ostružné. 17 kilometrů pořád do kopce. Přišlo několik krizí a dva drsné poslední kopce. První jsem vyšlapal asi do půlky, druhý jsem celý vyšel hezky vedle kola. Ten druhý kopec už mě tolik netrápil, protože jsem na něm viděl šest větrných elektráren. Předzvěst mého cíle. V devět hodin a pět minut jsem dorazil do cíle. Čekaly na mě grilovaná kuřata. Jen jsem si říkal, jestli se po předchozím hladu a takovém výkonu nakonec po kuřatech nepos…. A jak myslíš, že to dopadlo? Nepos… jsem se. Dopadlo to dobře.

V sobotu nás čekal výstup na Paprsek a další okolní kopečky. Nakonec se z toho stala taková malá tour de kofola. A mimochodem přišel jsem na zajímavý nápoj. Zkus smíchat dohromady kofolu a pivo (pro začátek třeba půl deci a půl deci). Amatéři pijí hned, profíci pijí po cca pěti minutách. Začali jsme tomu říkat „pikola„. Původní zápletku si nechám pro sebe.

No a v neděli už jen pohodka. Balení, odjezd (kolo na střeše) a zastávka na rozhledně na Křížové hoře nad Červenou Vodou.