Cover Image

Potopená knihovna a zkažená prohlídka zámku

10. 05. 2017 - Doba čtení: 3 minut

Po dlouhé době to bude o dvou snech, které sem chci/můžu napsat.

Sen první o potopení loďky s knihovnou

S několika kamarády jsme sháněli převoz přes jezero. Podařilo se nám přemluvit jednoho majitele starší podlouhlé loďky (snad jak z nějakého fantasy filmu). Když jsme nastupovali, na břehu stálo několik lidí. V jednu chvíli mě přepadl takový ten pocit z katastrofických filmů – že se na nás vrhnou, protože se na druhý břeh také chtějí dostat. No… Knihovnanakonec nevrhli.

Zvláštní na té loďce bylo, že na celou její délku (tak čtyři metry) zde byla police na knihy, která měla na výšku asi metr dvacet. A byla plná knih.

Když jsme odráželi od břehu, stál jsem na zádi. Loďka byla celkem zatížená a z davu na břehu nějaký muž křičel, že na druhou stranu určitě nedojedeme a potopíme se.

Cestou jsme s každým zhoupnutím začali nabírat vodu. V polovině jezera naše potápění začalo nabírat na rychlosti. Skočil jsem tedy do vody a rozhlédl se, jak jsou na tom ostatní. Nějaké naše věci plavaly po hladině a jeden z kamarádů vytahoval z vody něco bílého a velkého. Nakonec to otočil, obrátil na hladinu a byla to bílá labuť z kolotoče – a už seděl uvnitř. Připlaval jsem k němu a té labuti, chytil se za okraj a ptal se, kde mám svůj batoh. Odpověděl mi, že v druhé loďce, a ukázal za mě. Když jsem se otočil, v další bílé labuti už tam seděl další z kamarádů a měl můj batoh.

Jak zkazit prohlídku zámku

Klasická prohlídka zámku. Je nás tam asi třicet, někteří jsou skauti. Přicházíme do jedné z místností, kde jsou uprostřed na zemi takové… jakoby talířky s kopečkem uprostřed (jako když rozfiknete UFO vejpůl). V tom Bondy říká, že je to nějaká past, a Blešák s potutelným úsměvem otáčí prstenem na ruce a mizí. Bondy do jedné z těch věcí žďuchá hůlkou. Hnedka z ní směrem vzhůru vytryskne plamen a ten kulatý kryt se zapíchne do stropu. Bondy hbitě tasí malou kuši, vystřelí ke stropu šíp na lanku a strhne hořící věc zpět na zem.

Jenže strop není strop, ale jen podhled z kazet na roštu, takže na zem padá i dalších asi pět kazet a několik dílů konstrukce podhledu. Na zem padá ještě pár dalších kazet a dílů podhledu. S Bondym se dáváme opatrně do opravy a všichni ostatní návštěvníci (asi tak 30 lidí) na nás koukají. Po delším čase (evidentně po zavíračce) se ve dveřích objeví správce s dotazem, zda to už budeme mít opravené.

[views][ratings]