Cover Image

Původně o sociálních sítích, nyní jen o Původu

28. 07. 2016 - Doba čtení: 3 minut

Nejdřív jsem chtěl psát o mém vztahu k sociálním sítím, ale nahromadil se mi tu celkem počet nepřečtených knih, tak o nich raději za čerstvé paměti napíšu. Tedy dneska o jedné. Dolores Claiborneovou od Stephena Kinga si nechám na příště – a to byla dost zajímavá knížka. A jako obvykle, možná trochu vyzradím něco z děje. Ale ne moc.

Původ (Martinus.cz)

Původ (Martinus.cz)

Ke knížce Původ od J. T. Brannana jsem se dostal vlastně úplně náhodou, nejprve mě zaujal obal a následně i upoutávka na obálce. A protože jsem si chtěl spravit náladu po Metru 2034, začal jsem číst.

Po přečtení obálky byla moje očekávání o hutné konspirační knize, něco ve stylu Akta X. No… nakonec se z knihy vyklubal kříženec Larry Croft a Jamese Bonda. A to skoro doslova. Autorův životopis mi napověděl, proč tomu tak je. Vystudoval nějakou vojenskou školu, učí bojové sporty… A je to znát i v knize – hrdinové se v knížce ze všeho dostanou celkem lehce – jako právě Lara nebo James. No ok, myslím, že James Bond se zatím neproháněl na koni metrem.

Teď vážněji. Děj frčí, nudit se určitě nebudete, celá knížka je celkem rychlá. Žádné dlouhé psychologické a rozjímací pasáže v knize nejsou (naštěstí). Maximálně nějaké drobné flashbacky, ale to je vše. Autor píše srozumitelně a nepoužívá žádné nezvyklé dějové skoky, ich-formy atp. Hlavní přemýšlecí část je až na konci knihy. Tu Vám ale samozřejmě neprozradím, protože je úplně nejvíc důležitá.

Pokud máte rádi nenáročnou sci-fi alá Lara Croft, bude se Vám kniha líbit. U mě 63 % – jo, přečetl jsem a… to je tak nějak vše.

[wp-review]

[views][ratings]