Temná věž

2. 05. 2010 - Doba čtení: 2 minut

Temná věž

Další GO jste úspěšně zvládli.

Mně se zase podařilo v poslední době úspěšně dočíst sérii Temná věž od Stephena Kinga. I když mi přečtení celé sedmidílné série trvalo deset let, myslím, že to nakonec stálo za to.

První díl napsal King v roce 1982, poslední pak v roce 2004. Mezitím však z jeho pera (spíš psacího stroje) vzešlo i spoustu dalších výborných knih (např. Running Man, Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle, Pavučina snů,…).

Podařilo se mi také knihy číst v poněkud zajímavém pořadí. První díl, už ani nevím proč (asi proto, že se jmenuje trochu jinak), jsem četl jako třetí. Pořadí tedy bylo 2, 3, 1, 4,… Co mne právě ve druhém díle zaujalo, byla představa dveří stojících na pláži. Jen tak tam prostě stály. Hlavní postava je dokázala otevřít, jen nevěděla KAM vedou a do KDY. Zajímavostí také je, že se v příběhu objevují i postavy z jiných Kingových knih. Někdy mají velké role, jindy se zas příběhem jen mihnou.

Víc z děje prozrazovat nebudu, protože rozhodně doporučuji přečíst. Ano, je to sedm dílů. Ano, každý z dílů má 500 – 600 stran. Ale stojí to za to (moje krize přišla na začátku posledního dílu – začínal jsem ho číst celkem třikrát). Rozhodně.

Takže pokud máte rádi trochu fantasy až sci-fi, pistolníků, jejich velkých soubojů a těch nejrychlejších reakcí, dlouhé cesty za svým velkým cílem, hurá do čtení. Pokud dočtete do konce, nebudete litovat.

Ale rychle, protože „svět se hnul“.