Výprodej v knihovně

8. 10. 2009 - Doba čtení: 2 minut

Aby toho k extra bláznivému začátku října nebylo málo, zdály se mi dneska dva sny.

Ten první sen se odehrával u mě doma. Kolegyně z práce mi tam v obýváku předváděla nějaký nový mixér. Jen si krátce pamatuji, jak hodlala rozmixovat mísu švestek a k tomu chtěla přidat trochu meruněk.  😀

„Chvíli“ na to se mi zdál druhý sen. Ten den se konal v knihovně výprodej všeho. Myslím, že ji rušily nebo tak něco. Princip byl takový, že si každý mohl vzít co chtěl, stačilo všechny věci nahlásit dole u východu. Dlouho jsem jen tak chodil po knihovně, po všech jejích patrech. Za tu dobu mi v rukou utkvělo jen pár knížek, většinou fantasy, a ještě k tomu ne vždy všechny díly ze série. Chvíli před zavírací dobou jsem narazil na dva poklady.

Pod naházenými knížkami se povalovalo několik starších kinofilmových fotoaparátů. Nevím jakých byly značek. Menší, větší, starší a trochu mladší. Začal jsem je dolovat ven. Mám prostě rád staré věci.

Kousek vedle, u regálu, byl štůs dalších knih. Na jedné kupce tam ležely Pejsek a kočička, Broučci a další dětské knížky. Stál jsem tam s těma knížkama v rukou a přemýšlel k čemu mi budou. A pak mi to došlo, jen nevím, proč mi to trvalo tak dlouho. Budu je přeci číst svým dětem.