Moje WordPress pluginy

22. 02. 2017 - Doba čtení: 7 minut

Aktualizováno 6. 3. 2018 (porovnáno s 22. 2. 2017)

Nedávno jsem si tu na blogu dělal čistku v pluginech, které tu používám. Původně jich bylo přes třicet. Mnoho pamatovalo ještě éru flashových her, nemožnosti jednoduše do wordpressového článku vložit video atp. Pluginy jsem probral a zůstalo jich dvacet jedna (ještě asi některé vyhodím). Po jedenácti letech na WordPressu jiné nepotřebuji.

Podělím se, které to jsou. Třeba to pro někoho bude dobrý tip. Zeleně jsem označil ty, které mi přijdou zvlášť užitečné.

Aksimet – takový základ proti spamu. V mých statistikách se chlubí 2 440 zachycenými spamy. Nejspíš to nějak funguje.

All In One WP Security – zvýšení bezpečnosti celého WordPressu

Broken Link Checker – každé tři dny projede všechny odkazy na blogu a zkusí, zda fungují. Když objeví nějaký nový nefunkční, pošle mi mail.

Comments – wpDiscuz – trochu upravený systém komentářů než používá standardně WordPress, prostě se mi líbí víc.

Easy Twitter Feed Widget – zobrazí twitter stream v sidebaru

Super Socializer – zasocializuje kompletně celý blog. Umí ikony na sdílení příspěvků, lajkování, ale také přihlašování uživatelů do WordPressu pomocí Facebooku atp. Nyní už používám jen na to sdílení.

UpdraftPlus Backup/Restore – záloha databáze, šablon, souborů. Oproti BackWPup umí např. rozdělit zálohy na části (zvlášť šablony, soubory,…).

Widgets On Pages – zobrazí widgety i na stránce, používám pro zobrazení recenzí knih

WP Reviewr – plugin na hodnocení čehokoliv podle vlastních definovaných parametrů, vykresluje graficky výsledné hodnocení. Používám na hodnocení knih, které přečtu.

WP-DownloadManager – spravuje stahované soubory, zobrazí jejich velikost, datum aktualizace, počet stažení a další. Používám pro soubor s češtinou k ZenPhoto20 (nově netPhotoGraphics).

WP-Optimize – smazání starých verzí příspěvků, obecně optimalizace databáze

WP-Polls – jeden z mnoha pluginů na ankety.

WP-PostRatings – jeden z mnoha pluginů na hodnocení příspěvků a stránek.

WP-PostViews – zobrazení počtu shlédnutí stránek a článků

Yoast SEO – must have základ pro SEO.

Zalomení – hlídá pevné mezery za jednopísmennými spojkami, předložkami atp. Dříve jsem používal Auto NBSP, ale Zalomení mi přijde komplexnější a hlavně je od českého autora.

 

 

Pluginy, které již nepoužívám (změna od 22. 2. 2017):

All In One SEO Pack – základ pro SEO. Proč nepoužívám: nahrazeno pluginem Yoast SEO.

BackWPup – pravidelně mi zálohuje databázi a všechny soubory WordPressu do Dropboxu. Proč nepoužívám: nahrazeno pluginem UpdraftPlus Backup/Restore.

cforms – jedna z mnoha možností na vytváření formulářů na webu (např. kontaktních). Proč nepoužívám: stačí mít na webu jako kontakt e-mail.

Flickr Justified Gallery – zobrazení mých fotek na Flickru. Proč nepoužívám: nějak jsem se rozhodl neprezentovat svoje fotky.

Instagram Feed – zobrazení mých fotek z Instagramu v pravém sloupci. Proč nepoužívám: není potřeba, zrušil jsem Instagram.

Login LockDown – po X neúspěšných pokusech zamkne na X hodin přihlašování pro neúspěšného uživatele, zaloguje IP a pošle mail. Proč nepoužívám: nahrazeno pluginem All In One WP Security.

Simple Instagram Embed – jednoduché vložení fotky z Instagramu do stránky nebo příspěvku. Téměř nevyužívám. Proč nepoužívám: WordPress to zvládá sám, plugin není potřeba.

SoundCloud Shortcode – umožňuje vložit skladbu ze Souncloudu do stránky nebo příspěvku. Použil jsem jen párkrát. Edit 27. 2. 2017 – Soundcloud již umí vkládat do stránky přehrávač přímo upravený pro WordPress. Kód ke konkrétní skladbě si můžete vygenerovat přímo na jejich webu, Takže mažu.

W3 Total Cache – kešování blogu, zrychluje načítání stránek. Bohužel nepoužívám na kešování článků, nějak mi je pak v mobilním prohlížeči rozhodí. Proč nepoužívám: subjektivně ani podle měření nedošlo k výraznému zrychlení webu.

WordPress Related Posts – na konec příspěvku vkládá odkazy na podobné články, které by čtenáře mohly zajímat. Proč nepoužívám: nahrazeno pluginem Shareaholic | share buttons, analytics, related content.

WP-Ban – zadáte do seznamu IP adresu a ta se už na Váš web nedostane, Zobrazí se jí hláška o tom, že IP adresa byla zabanována. Zastavil jsem takhle už 10 105 přístupů. Obvykle do seznamu přidávám IP adresy z komentářového spamu. Jednoduché, rychlé, efektivní. Proč nepoužívám: nahrazeno pluginem All In One WP Security.

Currently there are no comments, so be the first!
Kategorie
Tagy