Cesta na ObRok

9. 05. 2007 - Doba čtení: 3 minut

Jihlavské náměstí

Jak už možná víš, na ObRok jsem se rozhodl jet na kole.

Vyrazil jsem ve čtvrtek 3. 5. ráno, okolo deváté hodině. Na kolo jsem nastrojil brašny a spacák, který se mi už nikam nevešel. K otestování se dostala i moje nová větrovka a cyklistické brýle. A také reflexní vesta, kterou jsem vyhrál na skautském plese v Červené Vodě. Ve vestě jsem absolvoval celou cestu. Natrénováno jsem snad měl. Před odjezdem už jsem letos s kolem pokořil cca 315km. Cesta do Vysokého Mýta utekla jako voda. Překvapila mne moje vysoká průměrná rychlost (přes 24km/h) i přes spoustu kopců. Pak už to nešlo tak jednoduše, přišly kopce. Jednou se mi podařilo špatně odbočit a tak se moje trasa protáhla asi o 3km. Cestou jsem potkal rozhlednu Borůvka u Hluboké a také hrad Rychmburk u Předhradí. Po, většinou okresních silnicích, jsem nakonec dodupal do Hlinska. Z Hlinska má cesta pokračovala po hlavní silnici přes Ždírec, Havlíčkovu Borovou (už po vedlejší silnici) a Přibyslav do Polné. A protože už bylo pozdě odpoledne, tak jsem to kousek za Polnou (cca 4km od D1) pro ten den zapíchnul. Tachometr ukazoval lehce přes 110km.

Ustlal jsem si v lese, u cesty, kousek od závory. Spíchnul jsem na noc přístřešek z pláštěnky a jal se jíst. U jídla mne vyrušil jen srnec, který békal asi 20 dál po cestě. Noc proběhla v klidu a ráno po jídle jsem začal dupat dál. Pokračoval jsem přes Jihlavu a Batelov (je tam jedno super řeznictví, kde jsem bral vodu a klobásu) až na místo, kde se konal ObRok. Tam jsem dorazil okolo třetí hodiny odpoledne. Tachometr se nakonec zastavil na 188km.

Ten den bych ještě asi nějaký kilometr dal. Myslím, že trvalá optimální kvóta na den by pro mne mohla být okolo 90km. Nohy celkem bolely, hlavně první den. Mazal jsem je celkem gelem s Alpou. Asi bych jel znova – za pěkného počasí.