Firefox 2.0, MS IE7, Opera 9.02 aneb začalo to na novo

24. 10. 2006 - Doba čtení: 2 minut

Za posledních pár dní se toho hodně stalo na poli internetových prohlížečů.

Před pár dny byla vydána nová verze Microsoft Internet Exploreru a to sedmá. Spousta novinek a snad i vylepšení. Ukáže čas. Bylo už na čase… po sedmi letech oprav IE6.

Zhruba v tu samou dobu vyrukovala Mozilla s Firefoxem 2.0. Co k němu dodat? Celkem svižný, bezpečný, dodržující standardy,… prostě pokračování v dobře započaté práci.

Asi před čtrnácti dny vyšla Opera 9.02. A co dodat k Opeře? Nejsvižnější, bezpečná, dodržující standardy,… stejně jako u Firefoxu, pokračování v dobře započaté práci. Teď v pátek se dokonce objevil build 8629, který má v sobě „Fraud Protection“ (ověřování důvěrnosti stránek).

A s tím vším to začalo na novo. Odzkoušet ve všech těch nových verzích všechny webové stránky, co spravuju. Roverské, střediskové, oddílové, vlčácké, světluškovské, tátovy a Robinovy. Uznávám, že poslední čtyři jmenované mají podobný vzhled. Liší se jen náplní. Trocha lenosti. Asi. Nejsem grafik ani umělecky nadanej. Asi. No nic. Je to poměrně na hlavu, aby se všechny stránky zobrazovaly všem, všude, ve všech prohlížečích a kdykoliv stejně nebo aspoň hodně podobně.

Oddílový a roverský stránky byly v pohodě. Ostatní jsem musel opravit. Ještě s tím nejsem úplně hotovej, snad to do konce týdne stihnu.

Právě jsem díky zkoušce odkazů v tomhle příspěvku zjistil, že jsem pro správný zobrazování střediskový stránky zapomněl na net zkopírovat jeden soubor a stránka vypadala přinejmenším velmi nehezky. B-)