Jak chlap kupuje vysavač

27. 08. 2007 - Doba čtení: 2 minut

Nová postelDvě drobnosti na začátek: „Vedle komentářů se již několik dní objevují palce – jeden nahoru, druhý dolů – a kousek vedle pak číslo. Nyní máš možnost ohodnotit komentář a zvýšit (snížit) jeho karmu vždy o jeden bod. Pro každý komentář lze hlasovat jen jednou, pro svůj komentář hlasovat nelze.“ Drobnost druhá: „Při psaní komentáře musíš zadat jméno (zatím to nebylo nutné). Mail zadávat nemusíš (i když to tak vypadá – brzy text opravím).“

Konečně po čtrnácti dnech včera skončilo stěhování. Každý den jsme kousek po kousku stěhovali věci o cca 7 kilometrů dál. Trvalo to dlouho, vše probíhalo za plného provozu domácnosti, ale nakonec se vše podařilo dokončit v termínu.

A tak se stalo, že z neděle na pondělí už jsem tu sám. Se spoustou prázdných místností. Nemělo cenu čekat a tak jsem se hned pustil do dalších věcí. V obýváku jsem si cvičně sestavil postel (nyní cvičně rozložena) a při lehnutí do ní mne překvapilo, že pomalu nedohlédnu na druhou stranu. Prostě 180cm x 210cm je metr osmdesát na dvěstědeset. Trochu jsem doklidil ložnici a vyhodil nepotřebné věci.

Dneska pokračovalo zabydlování, které spočívá (aspoň zatím) v koupení 15kg Primalexu, štětky, sádrového tmelu, koberců, lina a… a vysavače. Vysavač myslím většinou nekupují chlapi, tentokrát to dopadlo jinak. Celkem jsem navštívil dvě elektra a nakonec si vybral. Prioritou při výběru bylo, možná překvapivě, umístění sáčku a snadná manipulace s ním. Nic nenaštve víc než roztržení plného sáčku při vytahování ho z vysavače. Jo a také délka kabelu hrála roli. V mém případě je myslím akční rádius 6,3 metru dostačující. Výkon, barva, mikro a další filtry nehrály zas takovou roli. No a co čert nechtěl, narazil jsem i na jeden model s elektrickými rotačními kartáči a nějakým dalším neseným příslušenstvím. A tak už ho mám doma.

Zítra je na řadě koupě: česneku, ubrousků, kečupu a izolepy.