Kraličák no.2

4. 08. 2008 - Doba čtení: 3 minut

Pohled z Kralického SněžníkuRok zas v tahu, 1. srpen opět tu. V pátek večer jsem se vydal na Kralický Sněžník. Letos to nebylo s Blešákem a Mauglím jako loni, ale s Evžou. O půl šesté jsme vyrazili a ve čtvrt na sedm už auto parkovalo v Miedzygórze (Polsko – překvapivě 🙂 ). Nahoru nám to trvalo hodinu a třičtvrtě a tak v osm večer, ještě než zapadlo slunce, jsme dorazili nahoru a po chvíli zas mazali dolů. Cesta zpět trvala hodinu a čtvrt. Celkem tedy tři hodiny. Můj nový traťový rekord. Ano, opět alpským stylem. Převýšení asi 740 metrů. Nakonec jsme to úspěšně zvládli a o půl jedenácté jsme byli doma.

Pak se mi také od posledka zdálo několikero snů. Asi pět jich bylo. Jeden si pamatuju úplně celý. Vím, že jeden z těch nezapamatovaných byl o nějaké lékařské preventivní prohlídce, ve druhém pak vystupoval táta. a teď ten celý:

Na oddílové výpravě jsme navštívili nějakou velkou vesnickou stodolu nebo možná  panský dům. Velký, několikapatrový, s ohromnou místností uprostřed a celý ze dřeva. V té místnosti se konala vesnická slavnost. Někteří menší skauti dostali nápad prozkoumat horní patra budovy a tak jsem šel s nimi. O patro výš bylo malé muzeum vesnického nářadí a strojů. Vedly odtud schody ještě o patro výš. Na schodech bylo vidět, že je tam připevněný řetízek, aby se tam nechodilo, ale když jsme tam byli, řetízek visel dolů – takže otevřeno. V posledním patře se nacházela půda. Prach, pavučiny a různé harampádí. Potřebovali jsme prozkoumat prostor za schody, jeden ze skautůse neváhal pustit jedním úzkým a nízkým průlezem do prostoru za schody. Já do něj (do toho prostoru) vlezl jen na půl.  Tehdy se zase projevila moje hrůza z úzkých prostor (jen ve snech). Radši jsem tam zůstal tak, jak jsem byl a bylo.

A teď už jen novinky z blogu:

  1. Nedávno jsem na základě ankety přidal druhý vzhled, který se brzy stane standardním. Máš a budeš mít možnost si vzhled vybrat v rolovacím menu vpravo. Téma AquaBlue ještě není úplně vyladěné, tak prosím omluv dočasnou nedostupnost některých věcí.
  2. Změnil jsem formu Tag Cloudu. Nyní se zobrazují oba dva. Jeden statický a druhý otáčecí. Pokud nebudou vážné námitky, brzy ten statický odstraním.
  3. Do Galerie přidám (když né dnes, tak zítra) další fotky. Našel jsem tu ještě nějakou flóru a krajinu.