Příprava na Svojsíkův závod

10. 05. 2007 - Doba čtení: 2 minut

Náhled průvodky pro Svojsíkův závod 2007

Zase jsem poměrně naštvaný. Opět za to může slavný Svojsíkův závod, konkrétně letošní kolo. Začalo to pravidly, v těch bylo spoustu novinek a snad ještě víc chyb. Na připomínky nikdo nebral ohled, leda možná tak na češtinářské chyby, a tak to dopadlo jak to dopadlo. Zrovna teď připravuji průvodky pro hlídky. A ejhle. Průvodka je rozdělena na 4 části podle modulů (4 papíry s sebou potáhnou? – néé, dá se tisknout oboustranně – takže dva papíry – néé, máme přeci jen dva moduly, takže jeden papír oboustranně). Další rána – kam zmizela kolonka na podpis rozhodčího? Asi není potřeba a body si tam hlídky budou psát samy. A další rána – na stanovišti se neboduje chování hlídky? V pravidlech o tom nic není. Aha, ani ve výpočtovém programu na to není místo. Rána poslední – záznamovou kartu stanoviště si můžu udělat sám, že?

Teď tu mít po ruce někoho z onoho přípravného výboru, tak ho velmi hlasitě a jadrně pošlu do ……

Takže znovu a klidněji.

  • Průvodku předělám a nechám se hodně inspirovat průvodkou ze Závodu vlčat a světlušek 2006.
  • Případná ztráta bodů za chování hlídky se asi bude muset odečítat z bodů získaných na stanovišti.
  • Záznamovou kartu stanoviště převezmu opět ze Závodu vlčat a světlušek 2006, jen smažu znak vlčat a světlušek a opravím název závodu.

Moje resume:

Letos se tvůrcům pravidel a toho všeho okolo spousta věcí nepovedla, snad kromě prosazení nové koncepce SZ 2007. A tak pevně věřím, že letos vyrostla (a ještě vyroste) na louce spousta nových autobusových nádraží a hromada vraků škodovek jako maket pro krizové situace. Aspoň ty krávy stojící opodál za ohradníkem z toho něco budou mít.