Skautská křižovatka a Å koda Fabia

23. 02. 2009 - Doba čtení: 4 minut

Co má společného web Skautská křižovatka a moje služební Å koda Fabia? Oboje bych nejradši vyměnil, protože to stojí za prd.

Začnu služebním autem. Je to ono výše zmiňované auto, r. v. 2006, s motorem 1,2 HTP (40kW), provedení hatchback, výbava nějaká normální, najeto cca 50 tisíc kilometrů. Jízda po suché silnici – dobré. Jízda po mokré silnici – jde to. Jízda v zimě po sněhu nebo rozbředlém sněhu – nejde to. V zimě mi to auto připomíná mou starou Å kodu 105L.  Předek si jede kam chce. Pro stopětku s motorem vzadu normální, pro fábii s lehkým motorem vpředu taky normální. Tenhle motor, kterému chybí jeden válec ze standardních čtyř je prostě lehký. Auto nedrží v zimě stopu, adheze skoro žádná, takže jediný rozdíl oproti stopětce je, že stopětka kopec vyjela popředu, kdežto fábie pozadu a ještě to není jisté. Takže moje resume – na zimu tohle auto nee.

A teď ona Skautská křižovatka. Funguje celkem dlouho a myslím, že se na ní nic nezměnilo. Na uživatele vykoukne celkem zajímavá stránka s posledními články. Tím pro mne pozitiva asi končí. Najít něco na křižovatce je celkem porod (asi by víc věděl Džouk nebo vy, které jste rodily). Najít třeba informace týkající se registrace na letošní rok není taky zrovna jen tak.

Ale zkusím to, z nabízených odkazů v horní liště se mé požadované informaci blíží ORGANIZACE. Fajn, další nabídka je: Aktuality, Dokumenty, Kancelář ústředí Junáka, Ústřední orgány Junáka, Odbory a komise, Hospodaření a účetnictví, Vzdělávání, Zvláštní organizační jednotky, Mezinárodní skauting, Důležité informace, Skautská nadace JF. Tak nevím. Jestli nenajdu tu informaci v Aktualitách nebo v Důležitých informacích, tak už nikde. Zkusím to. Ou jé!!! Úspěch! Pátá novinka je o registraci. Až to bude dvacátá novinka nebo bude dávno po registraci, tak už pomůže snad jen ono spásné políčko Hledej vpravo nahoře, které momentálně na dotaz „registrace“ najde 145 výsledků. Příjde mi, že někdy je celkem těžké najít, co zde hledám a potřeba je notná dávka intuice a štěstí.

Další mou zkušeností na křižovatce je registrovaný člen a ten jejich obchod. To je takový dlouhý a starý příběh. V září jsem si chtěl objednat nějaké publikace a tak jsem zabrousil do obchodu, vybral si knížky a chtěl je objednat. Vykoukl na mne seznam knih, celková cena atd. Zkontroluju, vše je ok, dám Odeslat objednávku. Chybová hláška: Nebyly zadané všechny vyžadované údaje. Doplňte chybějící hodnoty zvýrazněných polí. No jo, ale kde jsou ty pole neorané? Si říkam: Safra, jsem se nepřihlásil do systému na křižovatce, to bude tím. Po přihlášení to samé. Pak mi došlo, že nemám vyplněnou adresu v profilu, doplním – a výsledek stejný. Tak jsem kontaktoval křižovatku, popsal problém a za chvíli přišel email, že zprávu předávají. Ok, fajn. Čekám týden, dva týdny. Pořád nic. Žádná náprava ani zpráva. Po skoro půl roce jsem potřeboval objednat nové vlčácké stezky. Raději jsem si založil nový účet na křižovatce a hned vyplnil adresu a chtěl doplnit i fakturační – na středisko. No a myslíš, že se jim tam vešlo: Junák – svaz skautů a skautek ČR, středisko Žamberk? No nevešlo. 🙂 Vysvětluj to pak revizní komisi, že se to tam prostě nevešlo. Tak jsem znova napsal dotaz na křižovatku a po dvanácti dnech stále mrtvo. Stejně tak po balíčku s knížkami a tak čekám dál.

A jako obvykle, podobně jako v každé bondovce, všechny články tady vyjadřují jen můj osobní názor. 🙂