Věž

24. 02. 2008 - Doba čtení: 3 minut

V noci na dnešek se mi opět zdálo několik snů. Moc jsem takový nával nečekal – vzhledem k situaci a mé spací pozici. Z těch několika snů si pamatuji hlavně jeden, ten nejdelší a poslední.

V jednom z těch předchozích snů z této noci jsem nemohl moc chodit – vypadalo to jako bych chodil po ledě a ještě šel v silném protivětru. Víc si z tohoto snu nepamatuji, jen takový malý střípek.

A teď ten druhý sen – nejdelší a poslední tu noc. Odehrával se někdy ve středověku, v celkem hornaté krajině. Byl jsem samotář, možná až odpadlík, žijící sám (skoro sám) u malého, ale vysokého, vodopádu. Ve skále, možná v jeskyni. Ne sám, protože hned vedle vodopádu, hned vedle padající vody bylo hnízdo nějakého velkého opeřence. S mládětem, které v hnízdě vyrůstalo, jsem byl kamarád, s jeho rodičem (který někde momentálně létal) jsme se respektovali.

Seděl jsem jednou takhle u toho hnízda, hned vedle padající vody, a prohlížel si okolní krajinu. Ne nepodobnou Tolkienovské představě a Jacksonově ztvárnění v trilogii Pán prstenů. Všiml jsem si v dálce dřevěné věže. Stála na menší skále, možná na místě bývalého hradu. Mládě toho opeřence si se mnou chtělo hrát, lezlo mi pořád po zádech (už to nebyl takový drobek – něco okolo metru a půl rozpětí). Tak jsem ho odehnal a vydal se k té věži. Byla několik kilometrů daleko. Když jsem byl asi v půlce vzdálenosti, vpravo na obzoru se mihla asi desítka jezdců na koni. Přidal jsem do kroku a došel k věži. Byla celá ze dřeva, zabedněná, bez jediného viditelného okna, asi 30 metrů vysoká, tak šest krát šest půdorysně. Na jedné straně, ve výšce prvního patra jsem objevil nedovřené výklopné okno. Vlezl jsem dovnitř, šlo to těžko, ale povedlo se mi to. V tom jsem zahlédl, jak po cestě k věži přicházejí čtyři turistky. Běžel jsem věží nahoru po dřevěných schodech, které se vinuly po směru hodinových ručiček. Nakoukl jsem zrcadlem dolů a uviděl jak se odspodu nahoru za mnou ženou ti jezdci (teď už ovšem pěšky, bez koní). Chtěl jsem se někde schovat, ale nebylo kde. První dva se mi podařilo okny vyhodit ven z věže. Další se však hnali zase odspodu.

Víc si nepamatuju…