Eastwoodovi je 96 let a motorka už nepíská

Mám za to, že celkem bez povšimnutí medií oslavil Clint Eastwood svoje 96. narozeniny.

Ty jo, kdyby mu bylo o padesát méně určitě by nehrál v Eris Elba Pistolníka v Temné věži - jo, zasloužených 56 % na ČSFD 🫣, ale hrál by ho Clint Eastwood. A nebo by ho taky nehrál, protože nechtěl hrát v hodinu a půl dlouhém filmu podle knižní série, která má víc stránek než Harry Potter. 😠

Motorka už nepíská, prohmatal jsem obě hadičky od nádrže a přestalo to. Taky jsem udělal kompletní revizi elektriky na motorce, vyházel dost drátů a stejné množství jich natahal líp, přehledněji a srozumitelněji. 

motorka pelmel film knihy

První větší jarní projížďka

V tu slunečnou sobotu 25. dubna jsem se vydal na jednu z mých prvních delších vyjížděk na motorce. A asi čtvrtou pátou letos.

Měl jsem na cestování celý den, tak i podle toho vypadala trasa - okolo 300 km, dost zatáček, kopce a tak. Původní záměr byl přes noc zůstat venku, i místo jsem měl vytipované. Situace mi to ale nedovolila.

Vrcholová fotka z Červenohorského sedla

Ty základní body mojí trasy byly:

  • zatáčky Lanškroun - Štíty,
  • Červenohorské sedlo,
  • Rejvíz,
  • Zlotý Stock,
  • Ladek-Zdrój,
  • Kladské sedlo,
  • Červenovodské sedlo.

Tady je celá: https://mapy.com/s/gehucenoza.

Zkušenosti z cesty proložím fotkami. A tu vtipnou příhodu si nechám až na konec.

Číst dále

motorka cestování

Jak mě dohnala krize středního věku

Léto bylo dlouhé. Podzim také.

Začátkem léta mě dohnala krize středního věku a pořídil jsem si motorku. A to jsem ani na ní neměl řidičák. Ten bylo potřeba dodělat.

Motorku jsme s mým kamarádem Bafoonem přivezli jedno pondělí odpoledne z jižní Moravy. On řídil motorku, já jel autem za ním. Nikdy jsem na ničem takovém neseděl, natož abych ji dokázal postavit na centrální stojan.

To je ona, Honda XL 700 VA Transalp z roku 2009 v barvě trikolora se zlatými ráfky. Číst dále

motorka

Další sny aneb jak se ztrácí motorky

V noci na dnešek se mi zdál sen, který si pamatuju. Odehrával se ve městě, kde skautuju. V budově s nápisem Žid a spol. na atice byl hotel. Nechal jsem si u nedaleké herny zaparkovanou babetu. A někdo mi ji ukradnul. Tak jsem si došel pro pionýra a postavil ho zase tam. Ale jakmile jsem zašel dovnitř, zas mi ho hnedka někdo ukradl… Ach jo… Pak se to stalo. Večer, už byla skoro tma, jsem našel babetu postavenou na stojánku uprostřed křižovatky. Pionýr nikde…. A pak jsem se probudil… 🙂

sny motorka