Jak Mates objevil IMAP

18. 08. 2010 - Doba čtení: 2 minut

Ano, je to jako pomalu objevit Ameriku, ale i tak se mi ta stará Amerika líbí.

Máte někdo potuchy, co je to IMAP? Záleží na tom? Mně ne. Kdyžtak si to vygooglujte. :biggrin: Popíšu nejdřív můj problém. Protože používám více emailových adres a přistupuji k nim z různých míst (stolní PC, notebook, prostě jinde přes webové rozhraní,…), docházelo k tomu, že někde jsem nějaké zprávy měl, jinde zase ne. Když jsem nějakou zprávu označil jako přečtenou, tak se mi již do druhého počítače nestáhla. A docházelo k tomu, že v různých počítačích jsem měl různý počet zpráv a musel jsem je na internetu třeba označovat jako nepřečtené, aby se mi opět stáhly.

Předevčírem jsem objevil, že i Centrum podporuje IMAP a tak jsem si ho aktivoval a vše se tím spravilo. A v čem je vlastně výhoda oproti doposud používanému řešení (stahování zpráv přes POP3)? IMAP udržuje tzv. on-line připojení s emailovou schránkou, takže když udělám nějakou změnu (smažu email, přesunu ho do nějaké složky) přímo ve schránce, to samé se po otevření Thunderbirda stane i u mě v počítači. A i naopak. A výsledek? Otevřu-li Thunderbirda na notebooku nebo stolním PC, vždy budu mít přístup ke stejným zprávám. Úplně stejný výsledek dostanu, když si třeba otevřu svůj email na Centrumu. Dlouho odpíraný luxus. 😎

Konečně po letech vyřešeno.

Dnes to bylo trochu techničtější, že? Každopádně mi tato změna udělala velkou radost, tak jsem se rozhodl se o ní s vámi podělit.

A jak řešíte více emailových schránek vy? Nebo máte jen jednu?