Středočeské silnice a RISK

28. 03. 2010 - Doba čtení: 2 minut

Jsem zvědav, jak si zase vyhledávače přeloží můj nadpis. Je zajímavé, kvůli čemu sem lidé zabrouzdají, protože je sem pošle vyhledávač. Lidé sem chodí za slovy „vysavač, cukeťák, řecké vázy, alpský styl“ a za spoustou dalších.

Ve čtvrtek a pátek jsem služebně cestoval do Příbrami a pak do Hrusic – celkově pak okolo 500km. Kromě boje s navigací, jsem také bojoval s rozbitými silnicemi. Úplně mne udivil stav silnic druhých a nižších tříd v celém tomhle kraji. Silnice vypadají opraveně a opraveně a opraveně a děravě po poslední zimě. To znamená, že záplata střídá záplatu a z obou stran záplat je pro změnu díra. A když zrovna to není o záplatách a dírách, tak jsou silnice na můj vkus hodně vlnité, jako někde před na křižovatce semaforem. Prostě děs a běs. Hlavně, že neplatí 30Kč u lékaře a kraj to stálo už 73 milionů korun. Jestli pak alespoň ti, kteří neplatí poplatky u lékaře, jsou zticha a neztěžují si na stav silnic?

V pátek a v sobotu jsem měl možnost se zúčastnit části RISKU. Chvíle stání na stanovišti, nábor do války (mimochodem jsem měl největší vojsko 🙂 ), trocha hraní na kytaru (ne mého – viz video), výměna polštářku za rybičku (ano, je celkem dost poslintaná – ano, ne mnou). To by byl pátek.

[youtube 9EHER-qqqEE]

Následovala sobota a dost mokrá výprava. Na ní se toho událo spoustu. Hlavně, že jsme jí všichni přežili, nikdo nespadl pod splav nebo ho nepřejelo auto, že? 😉